İŞMER'in ana hissedarı olan İş Bankası; aktif büyüklüğü, kredi hacmi, mevduat ve özkaynak büyüklükleri bakımından Türkiye'nin en büyük özel bankasıdır.

Yaygın hizmet ağıyla kurumsal, ticari, KOBİ, bireysel ve özel bankacılık segmentlerinde müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik hızlı ve etkin bir hizmet altyapısına sahip olan İş Bankası, güçlü sermaye yapısı ile kârlı ve sağlıklı büyümeye odaklanmıştır.

Türkiye'nin En Köklü Bankası

Bir Cumhuriyet kurumu olan İş Bankası, 100 yıla yaklaşan kurumsal tarihinde öncü roller üstlenerek; bankamatik, internet şubesi ve mobil bankacılık uygulamaları gibi pek çok alanda sayısız ilk'i müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Dijitalleşmenin büyük önem kazandığı günümüzde, teknolojiye yönelik yatırımlarını aralıksız sürdüren İş Bankası, sektöre ilham kaynağı olan yenilikçi ürün ve hizmetleri ile müşterilerine en yakın banka olmayı hedeflemektedir.

Sürdürülebilir Kârlılık, Sağlam Sermaye Yapısı

2018 yılsonu itibarıyla 416,4milyar TL aktif büyüklüğe sahip olan İş Bankası, toplam 1.333 yurt içi şubesi ve toplam 6.545 Bankamatik ile özel bankalar içinde en büyük şube ağına ve en geniş bankamatik ağına sahip banka konumundadır. Sağlam sermaye yapısı ile müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çeşitlendirilen ürün ve hizmetleriyle ön plana çıkan İş Bankası, önümüzdeki dönemde de üstün kalite standartlarından ödün vermeden sürdürülebilir büyüme performansını koruyacaktır.